Kėdainiuose atsirado dar viena vieta, pritaikyta neįgaliųjų poreikiams. Tai – šalia Liepų alėjos esantis tvenkinys, pažymėtas lentele „Tvenkinys, skirtas neįgaliesiems“. Vandens telkinys buvo išvalytas, įžuvintas, sutvarkytos jo pakrantės. Statūs krantai padaryti patogūs privažiuoti prie norimos kranto vietos neįgaliųjų vežimėliais. Šalia trinkelėmis išklotas takelis nusileisti prie tvenkinio.

Tad judėjimo negalią turintys kraštiečiai jau kuris laikas čia žvejoja. Taip pat buvo surengtos ir respublikinės neįgaliųjų žūklės varžybos.

[unitegallery d5]

Rugsėjo viduryje Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius apžiūrėjo vandens telkinį. Rajono vadovas su Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos pirmininke Alma Margevičiene aptarė atliktus darbus ir tai, ar tvenkinys tinkamai yra pritaikytas neįgaliųjų poreikiams.

Situaciją įvertinusio S. Grinkevičiaus nuomone, žmonių su negalia judėjimo patogumui naująjį takelį reikėtų pratęsti toliau – iki tvenkinio galo, įkurti grilio zoną, įrengti tualetą – kad ši vieta būtų maksimaliai patogi paraplegikams.

„Dar pernai buvo pradėti pirmieji darbai – aptvarkyta aplink esanti aikštelė, privažiavimo takeliai, tvenkinio krantai. Prieš kelis mėnesius čia jau vyko neįgaliųjų tarprajoninės spartakiados viena rungčių – sportinė žvejyba, kurioje dalyvavo ne tik kėdainiečiai, bet ir kitų šalies miestų sportininkai. Iš jų tąkart ne kartą teko išgirsti pagyrų, kad mes, kėdainiečiai, turime įrengę specialių, paraplegikams skirtą tvenkinį“, – sakė S. Grinkevičius.

Meras taip pat pasidžiaugė, jog dabar ratukuose judantys žmonės turi puikią laisvalaikio praleidimo vietą.

Prieš šiek tiek daugiau nei prieš metus į rajono vadovą kreipėsi rajono paraplegikų asociacijos nariai su prašymu šioje vietoje įrengti žmonėms, turintiems judėjimo negalią, skirtą tvenkinį. Netrukus buvo pradėti jo tvarkybos ir pritaikymo darbai.

Tvenkinio pritaikymo neįgaliesiems darbai buvo atlikti bendromis Kėdainių rajono savivaldybės ir miesto seniūnijos pajėgomis.

Rajono savivaldybė Liepų alėjos tvenkinio išvalymui ir tvarkymui skyrė apie 3 700 eurų. Už šias lėšas buvo atliktas tvenkinio krantų nušlaitavimas, nukasant gruntą ir jį išsklaidant.

Kėdainių mieto seniūnija takelių pagrindų įrengimui ir jo paklojimo darbams panaudojo 1700 eurų. Takas buvo išklotas gerai išsilaikiusiomis Didžiosios Rinkos aikštės trinkelėmis.

Dar šiemet prie tvenkinio planuojama pasodinti apie dvidešimt pušaičių.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here