Vienas žinomiausių Lietuvos lenktynininkų, „General Finansing team Pitlane“ pilotas Benediktas Vanagas judėjimo „Youth Can“ (liet. „Jaunimas gali“) organizuotoje sezono atidarymo krepšinio šventėje Kėdainiuose dalyvavo diskusijoje su mokiniais iš visos Lietuvos „Tu gali“.

„Kad ir kaip buvo sunku, man niekada nebuvo kilusi mintis viską mesti. Nekils ir jums, jeigu tikrai žinosite, ko siekiate“ – į mokinių klausimus atsakydamas pasakojo lenktynininkas. Šiuos teiginius puikiai iliustravo B. Vanago prisiminimai iš sunkiausių planetos lenktynių „Dakar 2015“, kuomet pilotas su sulaužyta ranka tęsė lenktynes ir 11 etapą įveikė 4-tas – tai buvo geriausias visų laikų Baltijos valstybių sporto pasiekimas Dakare.

„Kai mokinys pasirengęs, atsiras ir tinkamas mokytojas“ – teigė B. Vanagas. Diskusijos metu moksleiviai išgirdo ir esminį lenktynininko patarimą – nesvarbu, koks yra kelias, nes kiekvienam jis individualus. Svarbiausia, jog tai tikrasis žmogaus kelias.

Judėjimas „Youth Can Lithuania“ vystomas nuo 2015 metų Dr. Juozo ir p. Aleksandros Kazickų anūko Peter Kazickas iniciatyva startavusių programų, kurių tikslas – naudoti sportą kaip ugdymo priemonę ir taip įkvėpti bei motyvuoti jaunuolius, mokyti juos gyvenimo įgūdžių bei parodyti, jog jie gali įgyvendinti savo svajones. 

Drauge su krepšinio klubu „Kėdainių Nevėžis“, Kėdainių sporto centru bei Kėdainių rajono savivaldybe rengtoje šventėje dalyvavo per 400 vaikų ir kelios dešimtys mokytojų bei socialinių darbuotojų iš visos Lietuvos. Pastarieji turėjo unikalią progą dalyvauti atskiroje, pirmą kartą rengtoje diskusijoje švietimo tema su B. Vanagu „Netradiciniai darbo metodai mūsų kasdienybėje“, kurioje buvo keliami svarbūs pedagogams klausimai – kaip sudominti ir motyvuoti moksleivius pamokų bei užklasinės veiklos metu.

Benediktas Vanagas yra žinomas ne tik dėl sėkmingos sportinės karjeros, bet ir visuomeninės veiklos – lenktynininkas skatina profesionalumą, tautinę savimonę, puoselėja gerus Lietuvos ir Lenkijos santykius, dalyvauja įvairiuose socialiniuose projektuose, renginiuose, diskusijose su jaunimu.

Nuotraukos: Rytis Šeškaitis

Komentarai

Please enter your comment!
Please enter your name here