Kėdainių rajono savivaldybės nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybėje meras Saulius Grinkevičius ir mero pavaduotoja Olga Urbonienė priėmė Sveikatos apsaugos viceministrę Gintarę Šakalytę ir ministro patarėją Darių Kazlauską.

Vėliau rajono vadovas S. Grinkevičius kartu su svečiais apsilankė VšĮ Kėdainių ligoninėje ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC).

Šio vizito tikslas – susipažinti su gydymo įstaigų patalpomis ir jų būkle, veikla, investiciniais projektais, aptarti esamą situaciją.

Pirmiausia viceministrė G. Šakalytė apžiūrėjo abiejų įstaigų patalpas, atkreipė dėmesį į medikų darbo laiką, kabinetų užimtumą. Po to su Kėdainių PSPC direktore Audrone Rimkevičiene ir Kėdainių ligoninės vadovu Stasiu Skauminu aptarė gydymo aktualijas ir šių gydymo įstaigų investicinius projektus.

Ilgametę klinikinio darbo patirtį turinti viceministrė G. Šakalytė Kėdainių gydymo įstaigų vadovams davė nemažai praktiškų patarimų.

„Visi medikai ir jų vadovai turi vieną bendrą tikslą – gerinti teikiamų medicinos paslaugų prieinamumą. Vien tik šildyti ligoninių ir poliklinikų negalime. Svarbu, kad patalpos būtų tvarkingai ir taupiai išnaudojamos. Patarčiau medikų darbo vietas maksimaliai išnaudoti viename kabinete įkurdinus po porą gydytojų, kurie vienas dirbtų iki pietų, kitas po pietų. Juk ir didžiosios šalies ligoninės, ir privačios gydymo įstaigos labai taupiai išnaudoja kabinetus. Manau, kad kėdainiečiai turi potencialo taupyti ir efektyviau naudotis rekonstruotomis patalpomis. Suprantu, jog daug metų laukiama užbaigti pradėtus investicinius projektus, tačiau ministerija neturi lėšų patenkinti visus prašymus. Vadinasi, reikia ieškoti vidinių rezervų“, – kalbėjo G. Šakalytė.

Viceministrės nuomone, norėdami pagerinti kai kurių specialistų darbo sąlygas kėdainiečiai gali peržiūrėti savo rezursus ir priimti tinkamus sprendimus.

„Jei truks idėjų sprendimams, mes galime paprašyti specialistų, kad atvyktų ir patartų. Negalime investuoti vien tam, jog investuotume. Reikia gilintis į paslaugos kokybę“, – sakė G. Šakalytė.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

Komentarai

Please enter your comment!
Please enter your name here