Mieste sutvarkius Gegučių parką, sparčiai judant Vytauto – būsimo vaikų, parko rekonstrukcijai, pagaliau atėjo eilė iš pagrindų keisti ir gyventojų pamėgto senojo miesto parko infrastruktūrą. Kėdainių miesto parko rekonstrukcijos projektas patvirtintas, o netrukus bus skelbiamas rangos darbų konkursas.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė bei Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas prieš darbų rangos konkursą aptarė planuojamus didžiulius pokyčius miesto parke.

„Kėdainių miesto parko rekonstrukcijos projektas patvirtintas. Gaila, kad ilgokai užtruko jo parengimas. Tačiau pagaliau šis etapas praeitas, todėl artimiausiu metu bus paskelbtas viešasis konkursas rangos darbams pirkti. Tai turėtų trukti keletą mėnesių. Tikiuosi, kad realūs rekonstrukcijos darbai miesto parke prasidės jau kitais metais ir darbai bus vykdomi sparčiai“, – sakė S. Grinkevičius.

Kėdainių miesto parko tvarkymo darbai vyks trimis etapais.

Pirmojo etapo metu rekonstrukcija prasidės nuo pagrindinių vartų ir bus užbaigta salų prieigų atnaujinimu.
Čia bus įrengta kultūrinė reprezentacinė zona – infocentras su pergola, amfiteatras su 1 100 sėdimų vietų žiūrovams.

„Naujoji parko estrada bus ir labai graži, funkcionali, ir išsiskirs puikiomis akustinėmis savybėmis. Todėl čia galės vykti ir klasikinės muzikos koncertai. Galbūt ateityje bus galima galvoti ir apie klasikinės muzikos festivalius, kurie pritrauktų muzikos mylėtojus“, – sakė S. Grinkevičius.

Prie netoliese estrados esančių salelių bus įrengta medinė prieplauka, turėtų atsirasti vandens dviračių ir laivelių bei įprastų dviračių nuomos punktai. Veiks vandens atrakcijos. Bus pastatyta ir lauko kavinukė.

„Norėčiau, kad Kėdainių verslininkai aktyviai siūlytų šias nuomos paslaugas“, – tikisi rajono vadovas.

Pirmojo etapo metu taip pat bus atliktas pėsčiųjų tilto remontas, sutvarkyti salų ir jų tiltelių turėklai, atnaujinti ir naujai suformuoti parko takai, pastatyti suoliukai ir šiukšliadėžės, pasodinti gėlynai.

Gyventojų saugumui bus įrengtas naujas modernus apšvietimas ir pastatytos vaizdo stebėjimo kameros. 

Statybos ir turto skyriaus vedėjos Audronės Naujalienės teigimu, antrojo etapo metu prasidės senosios parko estrados ir aktyvaus poilsio zonos prie jų įrengimas.

„Bus atstatyta senoji estrada. Čia bus 300 sėdimų vietų žiūrovams. Netoliese planuojama įrengti sporto ir laisvalaikio bei skulptūrų aikšteles, laipiojimo kalniukus. Taip pat bus pastatyti patogūs suoliukai, šiukšliadėžės. Šio projekto esmė – sukurti integruotą daugiafunkcę kultūros zoną, pritaikytą miestiečių ir miesto svečių laisvalaikiui“, – kalbėjo A. Naujalienė.

Trečiojo parko rekonstrukcijos etapo metu prie minareto bus įrengta poilsio zona su vaikų žaidimo aikštele, taip pat automobilių stovėjimo aikštelė, pastatytas viešasis tualetas. Sutvarkyta visa šioje vietoje esanti aplinka, pasirūpinta želdiniais.

Projekto vertė – 1 850 000 Eur (iš Europos Sąjungos – 1 701 600, iš savivaldybės biudžeto – 148 400 Eur.).

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543, 69557

Komentarai

Please enter your comment!
Please enter your name here